IT Вакансії

Хто такий Full Stack Developer: обовязки, навички, види та міфи

By March 20, 2020January 21st, 2025No Comments

Full Stack Developer хто це

«Я спілкувався з потенційними роботодавцями зі слабкої позиції, бо дуже хотів отримати роботу. Тому щось вимагати від рекрутерів навіть не намагався, погоджувався на мінімальну комфортну для мене зарплату — $800», — каже Євген, Junior Product Manager. У тій компанії, де я зараз онбординг новачків працюю, була лише технічна співбесіда, без лайв-кодингу», — розповідає Василь Прокопів, Trainee DevOps.

Full Stack Developer хто це

Міф 1. FSD повинен знати всі мови програмування

Full Stack Developer хто це

Адже проходження інтерв’ю — це хороший досвід, навіть якщо вони були неуспішними. Відповідь отримала лише https://wizardsdev.com/ від однієї, яка і взяла мене на роботу. Решта взагалі не вийшли на зв’язок», — пригадує Анастасія, вебдизайнерка. Крім технічних навичок, у вакансіях здебільшого є вимога знати англійську мову. Початківцям переважно вистачає рівня від A2 до B2, залежно від компанії та обов’язків спеціаліста.

Міф 6. Опанувати професію Full-stack розробника можна дуже швидко

Full Stack Developer хто це

Один із плюсів IT – можливість працювати не тільки в українських, а й у міжнародних компаніях. А ще можна фрилансити на різних біржах, де з клієнтами теж доведеться спілкуватися англійською. Тому в курсі з Fullstack-розробки з нуля від GoIT є English speaking club. Перші три — це взаємозамінні фреймворки, тож фулстек-розробнику достатньо знати хоча б один із них. Вони потрібні, аби вебсторінка була функціональною, а не лише відображала інформацію.

Крок 4: визначся зі стеком Fullstack-розробки

  • На цьому рівні можна не перейматись, що тебе звільнять через найменшу помилку, бо таких спеціалістів на ринку мало.
  • Насправді стати фулстек-розробником початкового рівня можна в кілька разів швидше.
  • Незалежно від обраного стека вам також потрібно вивчити основи веброзробки, включно з HTML, CSS та JavaScript, а також зрозуміти, як працюють бази даних і сервери.
  • Шукаємо досвідченого старшого Full Stack розробника.
  • Ви будете в пріоритеті в будь-якій командній та проектній роботі, тому що станете свого роду програмістом-поліглотом, майстром мережі.

Робота з базами даних чи операційними системами, відправка проєкту на прод, його оновлення також входять до обов’язків фулстек-розробника. Full Stack Developer – це фахівець, який володіє широким спектром знань та навичок, що дозволяє йому працювати з різними аспектами веб-розробки. Він може працювати як з frontend, так і з backend, розуміє роботу з базами даних, API, тестуванням та хмарними сервісами. Зарплата Full Stack розробника залежить від рівня досвіду, регіону та компетенцій. Ця професія відкриває широкі можливості для розвитку та спеціалізації.

Fullstack Developer в IT: переваги та недоліки професії

Хочеться перемкнутися вакансії javascript на чистий фронтен або бекенд? Робота фулстек-розробника підготує вас до цього. По frontend частині важливо знати базу та як він взаємодіє із серверною частиною. Почніть із HTML (теги, основи роботи браузера), потім перейдіть до CSS та адаптивної верстки. Наступним етапом буде вивчення мови, я б радив обрати JavaScript, адже ця мова є однією з найпопулярніших та актуальних й досі.

  • Також він повинен вміти планувати та розподіляти час, встановлювати пріоритети, брати відповідальність тощо.
  • Це може бути швидше, якщо ви вже володієте деякими навичками розробки, але вам усе одно потрібно витратити час на вивчення нових технологій і навичок.
  • З часом до роботи над проєктами залучали все більше людей, тож виробництво продуктів та сервісів дорожчало.
  • Спеціалізація фулстек розробника має багато переваг для претендента, але, як і в будь-якій іншій професії, тут є свої слабкі сторони.
  • При цьому важливо враховувати, що зарплати таких фахівців дуже залежать від країни, типу співробітництва, складності проєкту, необхідного стеку технологій і т.д.
  • Full Stack Developer — це програміст, який розуміється і на користувацьких інтерфейсах, і на серверних компонентах.

Під час працевлаштування я не називала зарплату, HR сама розповіла мені про умови та оплату праці й  запитала, чи я погоджуюсь. Я відразу пристала на пропозицію, адже це моя перша робота в ІТ», — розповідає Анастасія Матюшенко, Trainee Software Developer. З досвіду наших співрозмовників іноді навички кандидатів оцінювали лише за технічною співбесідою. Переважно джуніори отримували тестові завдання або проходили тестування після співбесід з рекрутерами або проходження внутрішнього навчання в компанії. Frontend-розробник – це фахівець, який займається створенням користувацьких інтерфейсів для сайтів і застосунків. Він робить їх привабливими, функціональними та зручними, щоб нам хотілося користуватися ними знову і знову.

Leave a Reply